Wycieczka do Zakopanego SP i GIM - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka do Zakopanego SP i GIM

Galerie > Galerie1

W dniach 2-4 paźdiernika 2007 roku uczniowie Szkoły Podstawoej i Gimanzjum wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. W pierwszym dniu wycieczki podziwialiśmy piękno Zalewu czorsztyńskiego i zwiedziliśmy stary zamek w Niedzicy, z którym wiąże się następująca legenda.
Otóż dawno, dawno temu w zamku mieszkał książę Bogusław ze swoją żoną Brunhildą. Pewnego dnia, w czasie kłótni Bogusław popchnął swoją żonę, która wypadła przez okno i wpadła do studni. Studnia była głęboka na 60 metrów i Brunhilda utopiła się. Smutny Bogusław stanął przy studni i zawołał: „Przebacz mi Brunhildo!”. Z głębokiej studni odpowiedział mu duch żony: „Przebaczam Ci Bogusławie Łysy”. Książę Bogusław zdziwił się, bo miał piękne, czarne włosy. Ale gdy on rano spojrzał w lustro, przeraził się, bo
nie miał włosów! Był łysy! Taka była zemsta żony.
Niedaleko granicy ze Słowacją oglądaliśmy góry Pieniny i szczyt Trzy Korony. Wieczorem byliśmy w Ogrodzie Różańcowym w Ludźmierzu – miejscu kultu Maryi.
Drugi dzień przeznaczyliśmy na zwiedzanie Zakopanego. W Muzeum Parku Tatrzańskiego obejrzeliśmy film o zwierzętach, które żyją w Tatrach, a w Muzeum Tatrzańskim jak żyją górale. Oczywiście przeszliśmy ulicą Krupówki i kupiliśmy oscypki – owcze sery. Dużym przeżyciem była jazda na Gubałówkę i Dolinę Szymoszkową – kolejką i wyciągiem krzesełkowym. Poszliśmy zobaczyć skocznie
narciarskie, na których zwycięża Adam Małysz Dużą i Małą Krokiew.Po dniu pełnym wrażeń wszyscy odpoczywali w zakopiańskim Aquaparku. Trzeciego dnia podziwialiśmy krajobraz Pienin i miejscowości uzdrowiskowe: Piwniczna, Muszyna, Krynica. W Krynicy wjechaliśmy wagonikiem na Górę Parkową, a w Jaworzynie podziwialiśmy góry z wyciągu gondolowego. Duże zainteresowanie wzbudziły eksponaty Muzeum Kolei w Chabówce. My byliśmy we wszystkich wagonach i lokomotywach. Jednak największą atrakcją były zjazdy na torze saneczkowym w Kluszkowcach. Jazda na długim (1km) torze była super! Do Przemyśla wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Na twarzach wszystkich było widać uśmiech i zadowolenie.

Wycieczkę sfinansował UKS Niedźwiadek w ramach Rządowego Programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci i Młodzieży 2007r. "Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych"

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego