Kraków klasy I - III Szkoły Podstawowej - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kraków klasy I - III Szkoły Podstawowej

Galerie > Galerie24

W dniu 19.06.2012 roku dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Wspierania Niesłyszących - SWN w Przemyślu odbyła się wycieczka do Krakowa, w której brali udział uczniowie klasy łączonej II - III Szkoły Podstawowej i III gimnazjum pod opieką pani Barbary Żaczek i Lidii Sielskiej.
Dzieci i młodzież zwiedziły najważniejsze zabytki miasta. Spacerując po rynku głównym podziwiały Sukiennice, Ratusz, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza oraz mnóstwo zabytkowych kamienic. Miały okazję usłyszeć słynny hejnał wygrywany co godzinę z wieży Kościoła Mariackiego. Szczególną radość najmłodszym dzieciom sprawiły oswojone gołębie krakowskie, które lgną do ludzi i bardzo chętnie dają się pogłaskać.
Na Wzgórzu Wawelskim uczniowie zobaczyli Zamek Królewski, Katedrę, Groby Królewskie. Największą jednak atrakcją była wspinaczka na wieżę, gdzie znajduje się najsłynniejszy w Polsce Dzwon Zygmunta. Dużo wrażeń dostarczyło uczniom przejście przez Smoczą Jamę, gdzie przed wejściem od strony Wisły stoi rzeźba smoka.
Ciekawym przeżyciem dla wszystkich był rejs gondolą po Wiśle, a dla młodszych również jazda tramwajem.
Z wyprawy do Krakowa wszyscy wrócili pełni wrażeń, szczęśliwi, choć nieco zmęczeni.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego