Orzechowce - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Orzechowce

Galerie > Galerie25

14.11.2012r. uczniowie z I, II i III klasy Gimnazjum i I klasy Technikum o profilu - technik żywienia i usług gastronomicznych, wraz z mgr E. Kikielą i mgr M. Bielecką odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.
Uczniowi zwiedzili sektory dla psów i kotów oraz zaplecze gospodarcze, w którym m. in. przechowuje się i przygotowuje karmę. Większość zwirząt od razu przyjęła wszystkich radosnym merdaniem ogonów i gestami przymilania się. Nie mogliśmy uwierzyć relacjom pracowników schroniska, że wiele z tych psów i kotów, po prostu zostało wyrzuconych z domuz różnych powodów: albo się znudziły właścicielom, albo są już stare, albo opiekunowie wyjechali na dłuższy czas i psa zostawili na ulicy lub wywieźli do lasu, przywiązali do drzewa i odjechali. Takie zachowania człowieka są nie do przyjęcia. Pies, kot i inne zwierzęta zasługują na szacunek. Potrafią być dla nas najwierniejszym przyjacielem. Od ludzi oczekują dobrego traktowania i zapewniania im godziwych warunków życia.Uczniowie przekazali też dla zwierząt 2 duże paczki karmy.
W drodze do Schroniska i z powrotem uczniowie przejeżdżali po nowo otwartej obwodnicy Przemyśla, która wszystkim bardzo się podobała.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego