Wycieczka Kraków 8.12 - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka Kraków 8.12

Galerie > Galerie39
8-go grudnia 2015 roku uczniowie z naszego Ośrodka uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa. Uczniom towarzyszyły w charakterze opiekunów panie: Beata Jaworska i Małgorzata Bryś.
Pierwszym punktem był oczywiście Aqua Park. Do dyspozycji mieli duże baseny, brodziki, zjeżdżalnie o różnych stopniach trudności oraz jacuzzi. Była to doskonały relaks, po porannej pobudce na pociąg.
Przyjemnie zmęczeni po wodnych zabawach wycieczkowicze udali się na smaczny posiłek obiadowy w klimatycznym, gwarnym, odwiedzanym przez studentów miejscu na ulicy Gołębiej.
Kolejnym punktem wycieczki była Fabryka Cukierków, gdzie grupa młodych ludzi zaprezentowała technikę przygotowania karmelu, zmiany jego koloru a także formowania w dowolne, wymyślne wzory. Każdy z uczestników mógł sprawdzić się w roli cukiernika – przygotowując lizaki i cukierki. Była to bardzo kolorowa i słodka lekcja, z której każdy coś pysznego wyniósł. Smaki z fabryki cukierków zadowolą najbardziej wybrednego łasucha.
Następnie wycieczkowicze udali się na Rynek Starego Miasta. Rynek ten słusznie słynie w Europie ze swego uroku. Jest to wyjątkowe miejsce, które brało udział w wielu historycznych wydarzeniach. Niezmiennymi od lat symbolami Krakowa, są Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, klimatyczne kawiarenki. Piękne świąteczne dekoracje dodawały magii temu miejscu. Stragany z mnóstwem artykułów kusiły, każdy z uczniów zrobił sobie lub bliskim jakiś mały prezencik.
Przed odjazdem do internatu młodzież zrobiła ostatnie zakupy w Galerii Krakowskiej.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego