Zawody strzeleckie - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Zawody strzeleckie

Galerie > Galerie2

W dniu 26 października 2007 r. odbyły się I Strzeleckie Zawody dla Osób Niesłyszących w Przemyślu. Zawody zostały przeprowadzone na strzelnicy Ligi Obrony Kraju dzięki Panu Ryszardowi Nyczowi.
Zawody uświetnili zaproszeni goście: Kierownik Delegatury Kuratorium Oświaty w Przemyślu p. Andrzej Huk, wizytatorzy pp. Renata Magnowska i Jerzy Tumidajski, przedstawiciel Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego p. Zbigniew Różycki.
W zawodach wzięło udział 41 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych Ośrodka.
Gości oraz uczestników zawodów powitał Dyrektor Ośrodka p. Zbigniew Berestecki oraz organizator zawodów p. Sergiusz Żywutski.
Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży oraz zaproszonych gości, którzy również spróbowali swoich sił na strzelnicy.
W kategorii dziewcząt zwyciężyły:
Magdalena Szarek – 126 pkt
Jadwiga Pieszko – 114 +pkt
Beata Baran – 114 pkt
Kinga Sroka – 104 + pkt
Aneta Wojdylak – 104 pkt
W kategorii chłopców zwyciężyli:
Marcin Porzuc – 149 pkt
Bartłomiej Stec – 145 pkt
Mariusz Kawczak – 140 pkt
Tomasz Orłoś – 133 pkt
Mariusz Kiełbasa – 131+ pkt
Zdobywcy miejsc od 1 do 5 otrzymali dyplomy oraz nagrody i upominki. Po zawodach organizatorzy zaserwowali wszystkim uczestnikom zawodów i zaproszonym gościom kiełbasę z grilla.
Kierownik Delegatury Kuratorium Oświaty w Przemyślu p. Andrzej Huk składając gratulacje wszystkim biorącym udział w zawodach wyraził przekonanie, iż mistrzostwa te odbywać się będą cyklicznie co roku, a Dyrektor Ośrodka p. Zbigniew Berestecki zapewnił, że dołoży starań, aby młodzież nie tylko raz do roku brała udział w zawodach, ale również zadeklarował pomoc w organizacji kółka strzeleckiego przy Ośrodku. Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Przemyśla.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego