Wycieczka Sp i Gimn - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka Sp i Gimn

Galerie > Galerie7

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w dniach 13- 16 Listopada 2008 roku w wycieczce do Poznania, która została zorganizowana przez UKSN Niedźwiadek Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: mgr M. Kurasz, mgr L. Sielska, mgr M. Pyza, mgr M. Bryś, s. A. Sawa, mgr I. Olejarz, mgr B. Żaczek, mgr A. Sokołanko.
13 listopada (czwartek) o godzinie 6.30. ruszyliśmy w długą podróż. Po drodze zatrzymaliśmy się w Chęcinach, gdzie zwiedziliśmy malowniczą jaskinię "Raj". Wieczorem dotarliśmy na miejsce noclegu do ośrodka "Przystań Biskupińska" w Biskupinie, gdzie czekała już nas kolacja.
Następnego dnia (piątek) rano udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Na miejscu mogliśmy poznać budowę osady, która istniała 2500 lat temu oraz uczestniczyć w bardzo ciekawej lekcji lepienia z gliny. Kolejną atrakcją tego dnia był przejazd kolejką wąskotorową z Biskupina do Wenecji. Na końcu trasy czekała na nas niespodzianka - na nasz pociąg napadli uzbrojeni kowboje. Pod ruinami zamku Weneckiego każdy próbował swoich sił w rzucaniu lassem, strzelaniu do puszek czy jeździe konnej. Po krótkiej niewoli wszyscy zostali szczęśliwie uwolnieni.
Po smacznym obiedzie postanowiliśmy odwiedzić park dinozaurów "Zaurolandia" w Rogowie. Tam na terenie placu zabaw szaleństw było co nie miara. Wieczorem po kolacji wzięliśmy udział w lekcji malowania na szkle.
W sobotę (15 listopada) w drodze do Poznania odwiedziliśmy Skansen Miniatur w Pobiedziskach. Znajdują się tam makiety budowli całej Wielkopolski.
W poznańskim Zoo poznaliśmy bardzo ciekawe zwierzęta mieszkające zarówno w Polsce jak i w różnych częściach świata natomiast w Muzeum Narodowym podziwialiśmy piękne obrazy malarzy polskich i zagranicznych. Zwiedzanie Poznania zakończyliśmy spacerem po pięknym rynku. Wracając do Biskupina zatrzymaliśmy się w Gnieźnie, gdzie zwiedziliśmy Katedrę Wniebowzięcie NMP i św. Wojciecha.
Niedziela 16 listopada była ostatnim dniem naszej wycieczki. Po śniadaniu pojechaliśmy do Lichenia, gdzie mogliśmy podziwiać piękno i ogrom największego w Polsce Sanktuarium Maryjnego, a stamtąd w drogę powrotną do Przemyśla.
Do ośrodka wróciliśmy około godziny 23.00. Pomimo zmęczenia na naszych twarzach malował się uśmiech i zadowolenie. To była niezapomniana i pełna wrażeń wycieczka.   13 listopad
1. Chęciny - Jaskinia "Raj"
2. Nocleg w Biskupinie

14 listopada
1. Biskupin - Muzeum Archeologiczne
2. Biskupin - Wenecja  - przejazd kolejką
3. Rogowo - Park Dinozaurów
4. Biskupin - lekcja malowania na szkle, nocleg

15 listopada
1. Pobiedziska - Skansen Miniatur
2. Poznań - Zoo, Muzeum Narodowe, Rynek
3. Gniezno - Katedra
4. Biskupin - nocleg

16 listopada
1. Licheń - Sanktuarium
2. Przemyśl

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego