IX Sportowe Spotkanie Integracyjne - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

IX Sportowe Spotkanie Integracyjne

Galerie > Galerie28

W dniu 13 czerwca, przy pięknej pogodzie, już dziewiąty raz spotkali się  najmłodsi sportowcy  z naszego Ośrodka i ich rówieśnicy z zaprzyjaźnionej szkoły w Wyszatycach.  
W mityngu sportowym, który przebiegał pod hasłem Moje pierwsze rekordy lekkoatletyczne ustanawiano życiowe rekordy w biegu na 50 m, w skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową. W tych zawodach nie było przegranych, wszyscy mali sportowcy dzielnie walczyli o jak najlepszy wynik, który wpisany do dyplomu będzie świadectwem ich pierwszych sukcesów. Zawody były zorganizowane przez nauczycieli wf, przy wsparciu i pomocy Dyrekcji Ośrodka. Dużą pomoc okazali uczniowie gimnazjum, którzy pomagali przy sędziowaniu
i przy organizacji zawodów, a starsza młodzież, z klas o profilu kucharskim, pod opieką pań nauczycielek przygotowała dla wygłodniałych i zmęczonych walką sportowców pyszne grillowanie kiełbaski, ufundowane przez Stowarzyszenie Wspierania Niesłyszących SWN.
Goście z Wyszatyc obdarowali naszych sportowców słodyczami i napojami, a najmłodsi sportowcy - przedszkolaki, w podzięce za gościnę i umożliwienie wspólnej zabawy częstowali uczestników i organizatorów cukierkami. Wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale zadowoleni i szczęśliwi, pożegnaliśmy się z zapewnieniem, że za rok, na jubileuszowym - dziesiątym - mityngu spotkamy się w Wyszatycach.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego