Dzień Integracji - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Integracji

Galerie > Galerie21

W dniu 9.12.2011 r. uczniowie klas III, IV, V, VI SP naszego Ośrodka uczestniczyli w obchodach Dnia Integracji wychowanków Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu. Program artystyczny pod hasłem "Tolerancja" został przygotowany i zaprezentowany przy współuczestnictwie niepełnosprawnych uczniów. Każde dziecko włożyło wiele serca i wysiłku w swój występ, przełamując opór przed publicznym wystąpieniem. Montaż słowno - muzyczny oraz zmodyfikowana wersja baśni H. Ch. Andersena "Dziewczynka z zapałkami" bardzo się wszystkim podobały. Dostarczyły widzom niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji, które pozostaną w pamięci na dłużej.
Po zakończonej akademii spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem  ze strony pani dyrektor Anny Korczewskiej oraz pracujących tam nauczycieli. Przy słodkim poczęstunku
w świetlicy szkolnej, wychowankowie mieli możliwość nawiązywania nowych kontaktów
z rówieśnikami; natomiast nasz uczeń Bartosz Perykasza  (kl. IV) spotkał się ze swoim starszym bratem Marcinem, uczniem klasy VI.
Obydwie placówki są zainteresowane i otwarte na dalszą współpracę i wymianę doświadczeń. Mamy więc nadzieję, że to spotkanie było pierwsze, ale nie ostatnie.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego