Ogólnopolski Turniej w siatkówce - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogólnopolski Turniej w siatkówce

Galerie > Galerie27

W dniu 13 kwietnia 2013 r. w Hali Sportowej w Przemyślu odbył się Ogólnopolski Turniej w Siatkówce Chłopców Niesłyszących do lat 21. W turnieju, którego organizatorem był Polski Związek Sportu Niesłyszących w Lublinie, UKSN „Niedźwiadek” Przemyśl i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Przemyślu, wzięło udział 10 zespołów z klubów dla niesłyszących z całej Polski.
Patronat nad naszą imprezą objął Prezydent Miasta Przemyśla Pan Robert Choma, który ufundował puchary dla zwycięskich drużyn. Wyrażając zgodę na objęcie patronatu Pan Prezydent nadał jej rangę wielkiego sportowego wydarzenia w naszym regionie. Dla środowiska niesłyszących była to okazja do spotkania się i w sportowej atmosferze i przeżycia w naszym pięknym mieście Przemyślu niezapomnianych chwil.
Najlepsi zawodnicy byli wyróżnieni indywidualnymi nagrodami ufundowanymi przez Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Przemyślu Pana Romana Stępkę.
Tytuł najlepszego atakującego powędrował do Szczecina do Rafała Pietrzykowskiego, najlepszego broniącego do Warszawy do Marcina Łuczywka, najlepszy wystawiający to Robert Ekiert z UKSN „Niedźwiadek” Przemyśl i MVP turnieju przypadł również w udziale naszemu zawodnikowi Sławomirowi Szałydze, zawodnikowi polskiej kadry narodowej niesłyszących.
Poseł na Sejm RP Pan Marek Rząsa ufundował nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju, został nim trzynastoletni zawodnik z Warszawy Mariusz Kłopotowski.
Nagrodę rzeczową dla MVP turnieju ufundował Poseł na Sejm RP Pan Piotr Tomański, który osobiście miał okazję ją wręczyć. Wszystkie drużyny dostały w prezencie piłki siatkowe ufundowane przez Posła na Sejm RP Pana Marka Kuchcińskiego. Naszą imprezę wsparli finansowo również sponsorzy: ZA Polna S.A., Firma Albatros Pan Zygmunta Ziobro oraz Hurtownia Sportowa „Sarafis”.
Po całodniowych zmaganiach i po zaciętych bojach nasze przemyskie Niedźwiadki odzyskały tytuł mistrza Polski w siatkówce chłopców niesłyszących do lat 21, który stracili w ubiegłym roku, przegrywając finałowy mecz z drużyną z Łodzi. Wicemistrzem turnieju została drużyna UKS „Wiosło” ze Szczecina, na trzecim miejscu uplasował się zespół WKSG „Wars” z Warszawy, a czwartym finalistą został ubiegłoroczny mistrz ŁKSG Łódź. Pozostałe miejsca zajęły drużyny: WKSN „Świt” Wrocław, MIG Gliwice, LKSG „Spartan” Lublin, UKSG „Herkules” Lubliniec, SKSN „Olimpijczyk” Olecko i SKSG „Odra” Racibórz.

Nasza zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Sławomir Szałyga, Łukasz Ziemba, Sławomir Kozioł, Paweł Barski, Robert Ekiert, Tomasz Michno, Robert Gugała, Łukasz Barłóg, Artur Peryga, Mateusz Kaniowski. Nasz zespół prowadził Artur Delendowski.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego