VII Sportowe Spotkania Integracyjne - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

VII Sportowe Spotkania Integracyjne

Galerie > Galerie12

VII Sportowe Spotkanie Integracyjne

W dniu 16 września, w piękny słoneczny dzień, odbyło się na boisku szkolnym naszego Ośrodka VII Sportowe Spotkanie Integracyjne, w którym wzięło udział 60 dzieci ze szkoły podstawowej. Było ono wyjątkowe, bo oprócz tradycyjnie zapraszanych od 2003 roku do wspólnej zabawy dzieci ze szkół podstawowych z Wyszatyc     i naszego Ośrodka, przybyły do nas reprezentacje szkół podstawowych z Leszna i z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu.
Na początku pani Iza Społowicz - główna organizatorka imprezy, powitała zebranych, wśród których był sponsor naszych zawodów, fundator nagród - prezes Regionalnej Izby Gospodarczej, p. Roman Stępka, dyrektor naszego Ośrodka, p. Zbigniew Berestecki, który ufundował wszystkim poczęstunek w postaci smacznej grillowanej  kiełbaski, nasza pani wicedyrektor Ela Stadnik oraz prezes naszego klubu "Niedźwiadek" p. Kasia Martusewicz, która zaopatrzyła uczestników w napoje i drobne upominki. Pani Iza szczególnie gorąco powitała dzieci ze swoimi opiekunami, a pan Dyrektor w ciepłych słowach życzył im jak najlepszych wyników.
Na pięknie przygotowanym przez młodzież i nauczycieli WF boisku dzieci rywalizowały w biegu na 60 m, w skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową. W tych zawodach nie było przegranych, każdy ze startujących na koniec rywalizacji dostał dyplom ze swoimi rekordami życiowymi. Na koniec spotkania odbył się mecz w piłkę nożną, w którym spotkali się reprezentanci słyszących z niesłyszącymi, sędziowany przez panów Artura  Delendowskiego i Sergiusza Żywutskiego. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.
Dzieci wracały do domów pełne sportowych wrażeń, w świetnych nastrojach, z atrakcyjnymi grami komputerowymi, które to nagrody ufundowała Regionalna Izba Gospodarcza oraz firma Infores z Przemyśla.
Żegnaliśmy się z nadzieją, że za rok spotkamy się znowu na ósmym już spotkaniu, tym razem w Wyszatycach.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego