Konkurs uzależnienia - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Konkurs uzależnienia

Galerie > Galerie33

13 czerwca na hali sportowej naszego Ośrodka odbyło się spotkanie uczniów klas gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych w celu przypomnienia zasad bezpieczeństwa. Spotkanie zostało zorganizowane przez Pedagoga i Psychologa Ośrodka w ramach realizacji programu profilaktycznego na rzecz bezpieczeństwa uczniów.
Apel rozpoczął się od przemówienia przedstawiciela Straży Miejskiej, który poruszył bardzo ważne tematy m.in. bezpieczeństwo na drodze, reagowanie w razie wypadku, na co powinien zwrócić uwagę kierowca, pasażer czy pieszy. Strażnik opowiedział, jakie zasady trzeba przestrzegać oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na młode osoby w miejscach publicznych, jak kluby, dyskoteki czy inne masowe imprezy.
Ponadto poinformował też o zagrożeniach, jakie niesie za sobą bezmyślne zachowanie na kąpieliskach, w trakcie uprawiania sportów wodnych i lądowych oraz odpowiedzialność osób zachowujących się nie odpowiedzialnie narażając siebie i innych na utratę zdrowia lub życia. Na koniec przestrzegł przed możliwościami zarażenia się chorobami przenoszonymi przez ludzi, a także zwierzęta i owady.

Po wykładzie odbył się Konkurs Wiedzy na temat uzależnień. Przedstawiciele każdej z klas odpowiadali na pytania dotyczące problemu uzależnienia od alkoholu, nikotyny oraz narkotyków. Najwięcej punktów zdobyli chłopcy: Paweł Podgórski i Mateusz Łyczko,  którzy zostali nagrodzeni paskami odblaskowymi, natomiast wszyscy uczestnicy jako nagrody pocieszenia otrzymali słodycze.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego