Odwiedziny z Belgii - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Odwiedziny z Belgii

Galerie > Galerie40
2 czerwca 2016 r. mieliśmy okazję gościć w Ośrodku Panią Marie – Therese Wolfs pełniącą od lat funkcję Prezydenta Stowarzyszenia „Solidarite Nationale Belgo – Polonaise” oraz jej męża. Nasza wieloletnia Przyjaciółka z Belgii wspierała bardzo aktywnie Ośrodek w trudnych czasach kształtowania się w Polsce demokracji. W latach 80 i 90 udzielała pomocy wychowankom Placówki w bardzo różnorodnych formach; wspierała nas rzeczowo, finansowo oraz była organizatorką pomocy medycznej udzielanej przez specjalistów od rehabilitacji słuchu w Belgii. Dzięki staraniom Pani Wolfs otrzymaliśmy naszego pierwszego busa. Trudno jest przecenić ofiarność i zaangażowanie Pani Marii i kierowanego przez Nią Stowarzyszenia w działania na rzecz dzieci i młodzieży uczącej się w naszych szkołach.
Wizyta Pani Marie – Therese Wolfs sprawiła Nam bardzo wielką radość. Mieliśmy okazję nie tylko do wspomnień, ale również możliwość pokazania jak zmienił się nasz Ośrodek. Pani Wolfs odwiedziła szkoły, nowe i starsze pomieszczenia „Internatu”, salę Doświadczania Świata , Ogród wrażeń zmysłowych; z przyjemnością odbyła spacer po pełnym wiosennego uroku otoczeniu Ośrodka. Spotkała się z kadrą prowadzącą wczesne wspomaganie rozwoju, z „maluszkami” objętymi zajęciami oraz ich rodzicami.
Mamy nadzieję, że chwile spędzone w Ośrodku dostarczyły Gościom miłych wrażeń, pozostawią w Ich pamięci wspomnienie o ważnym dla dzieci niesłyszących miejscu, pełnym ciepła, troski oraz prowadzącym ciekawe i różnorodne działania służące niepełnosprawnym wychowankom w ich drodze do samodzielności i dorosłości.
Na koniec wizyty spotkała nas bardzo miła niespodzianka, Pani Marie – Therese Wolfs ofiarowała pomoc finansową na wzbogacenie wyposażenia do zajęć wczesnego wspomagania rozwoju, ten gest solidarności i docenienia naszej pracy sprawił nam olbrzymią satysfakcję. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane zrozumienie i pomoc. Zmieniają się czasy, sytuacja historyczna i polityczna, ale dobrzy ludzie pozostają dobrymi – wrażliwy człowiek z otwartym sercem na potrzeby pokrzywdzonych przez los zawsze znajdzie sposób by ich wspierać.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego