Racibórz - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Racibórz

Galerie > Galerie Niedźwiadek

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących
w Piłce Siatkowej Chłopców do lat 22
Racibórz 29 - 31. 05.2009 r.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Chłopców              do lat 22 w tym roku odbyły się w Racibórzu w dniach 29 - 31. 05.2009 r.
Nasi siatkarze z UKSN " Niedźwiadek" w rywalizacji z innymi klubami wypadli nieźle, zajmując V miejsce na dziesięć zgłoszonych drużyn. Do rywalizacji z nami o tytuł najlepszych siatkarzy do lat 22 stanęli zawodnicy z "Olimpijczyka" Olecko, "Spartana" Lublin, "Mazowsza" Warszawa, "Bagry" Kraków "Herkulesa" Lubliniec, "Zdroju" Długopole," Wisły" Bydgoszcz oraz drużyna organizatorów "Odra" Racibórz.
Organizatorzy i komisja sędziowska nie dopuściła do zawodów  "Radomig" Radom, który przyjechał w niekompletnym składzie. Dziewięć drużyn zostało podzielonych na trzy grupy,   z których awans do finału zapewniali sobie   zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna                                                                                                         z drugiego miejsca. Gdyby nasza rywalizacja z Lublińcem zakończyła się urwaniem im choćby jednego seta mielibyśmy szansę na awans z drugiego miejsca. A tak nawet łatwe zwycięstwo   2 : 0 z nieźle wcześniej grającym Krakowem pozbawiło nas szansy gry                     o medale. Zakończyliśmy rywalizację na V miejscu, wyprzedzając Warszawę małymi punktami.
Ostateczna rywalizacja zakończyła się zwycięstwem niepokonanej od kilku lat drużyny                  "Spartan"z Lublina, która trenowana przez p. Jerzego Skibniewskiego, trenera kadry narodowej Federacji, reprezentuje poziom na razie nieosiągalny dla pozostałych, czyli wicemistrzów "Olimpijczyka" Olecko, brązowych   medalistów - "Herkulesa" Lubliniec, czy zdobywcy tak nielubianego  przez wszystkich sportowców IV miejsca - "Odry" Racibórz. Ale my również możemy pochwalić się małym sukcesem, bo nasi bardzo młodzi zawodnicy Łukasz Ziemba  i Sławek Szałyga zostali zauważeni przez trenera Skibniewskiego i mają szansę być powołani do młodzieżowej kadry, z której w przyszłości wyrosną zawodnicy na światowe i europejskie areny.

Skład naszej drużyny:

1. Waldek Balawender -  kapitan zespołu
2. Sławek Szałyga
3. Łukasz Ziemba
4. Darek Michno
5. Arek Szałyga
6. Łukasz Sabat
7. Sławek Kozioł
8. Robert Ekiert
9. Robert Gugała

trenowanej przez Grażynę Martusewicz to w większości bardzo młodzi zawodnicy z liceum i gimnazjum. Jedynie kapitan to doświadczony zawodnik, który w przyszłym roku nie będzie już mógł starować w zawodach młodzieżowych. Pozostali zawodnicy, jeśli tylko nie stracą zapału do pracy na treningach, za rok, dwa będą groźni dla każdego zespołu, nawet dla Lublina.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego