Dzień głuchego - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień głuchego

Galerie > Galerie1

W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Głuchego  uświetnione zostały w naszym Ośrodku meczem, który rozegrały między sobą drużyny Uczniów i Nauczycieli.

Grono Pedagogiczne reprezentowali:
dyrektor Ośrodka – p. Z. Berestecki,
wicedyrektor Ośrodka – p. Jan Bembenek,
p. Grażyna Matusewicz, p. Izabela Społowiecz, p. Krzysztof Morycz, p. Tomasz Wołczyk, p.Artur Delendowski i p.Sergiusz Żywutski.

W skład reprezentacji Uczniów weszli:
Kasia Mikoś, Magda Szarek, Sylwia Krzak, Jadzia Pieszko, Bartek Lis, Tomek Orłoś, Łukasz Gugała, Piotr Nowak, Bartek Stec i Kamil Pieszko.

Spotkanie prowadzili sędziowie : Dariusz Michno i Łukasz Sroka.

Mecz toczył się w gorącej atmosferze dopingu młodzieży, która żywiołowo cieszyła się z każdego punktu zdobytego przez swoich reprezentantów.Wszystko zaczęło się dramatycznie. Nauczyciele weszli na boisko przygotowani do ciężkiej walki. Pani Matusewicz, dla osłony przed silnymi zagrywkami Bartka Lisa czy Tomka Orłosia, zaopatrzyła się nawet w specjalny kask ochronny. Okazało się jednak, że „nie taki diabeł straszny, jak malują” i reprezentacji Pedagogów udało się wygrać pierwszego seta 25 : 14!
Na tym jednak skończyły się ich sukcesy. Uczniowska drużyna zdenerwowana porażką szybko postanowiła udowodnić kto rządzi na tym boisku!
Panowie Dyrektorzy walczyli jak lwy, pan Sergiusz Żywutski rzucał się do każdej piłki i porządnie przeczyścił sobą cały parkiet, a pan Artur Delendowski nie potrafił ukryć zdenerwowania przy kolejnych, traconych punktach. Niestety…wszystko na nic….ich młodzi podopieczni okazali się lepsi i wygrali mecz 3 : 1 ( w kolejnych setach 25 : 18, 25 : 17 i 25 : 20).

Na szczególne uznanie zasługuje gra Bartka Lisa, Tomka Orłosia, Magdy Szarek, Kasi Mikoś, Piotra Nowaka i Łukasza Gugały.

Jak powiada przysłowie : „Uczeń przerósł mistrza” -  nauczyciele zostali pokonani przez uczniów, ale wszyscy świetnie się bawili.

…Mamy nadzieję, że częściej będziemy mieli okazję do wspólnej zabawy….

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego