Wycieczka do Zakopanego Szkół Ponadgimnazjalnych - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka do Zakopanego Szkół Ponadgimnazjalnych

Galerie > Galerie1

W dniach 16-18 października 2007r odbyła się wycieczka szkolna do Zakopanego, Nidzicy i Krynicy. W wycieczce uczestniczyła młodzież ze szkół średnich naszego Ośrodka pod kierunkiem pani Jadwigi Sokołanko. Młodzieżą opiekowali się wychowawcy ze szkoły. We wtorek o godz. 5 rano, pod szkołą czekał na nas autokar. Z powodu nieprzewidzianych problemów wyruszyliśmy ze znacznym opóźnieniem. Nikomu to nie przeszkadzało, bo byliśmy w świetnych nastrojach. Dopisywała nam także pogoda. Jechaliśmy przez Duklę, Gorlice, Nowy Sącz do Krościenka nad Dunajcem. Podziwialiśmy urocze Pieniny z Trzema Koronami, a w Czerwonym Klasztorze przeszliśmy na słowacką stronę. Nidzica zachwyciła nas wspaniałym zamkiem obronym i ekologiczną elektrownią, które udało nam się zwiedzić. Noclegi mieliśmy w Białym Dunajcu, skąd blisko było do Zakopanego. Bardzo podobały nam się Tatry, na których leżał już śnieg, ale w dolinach œwieciło całkiem letnie słońce. Mocnych wrażeń dostarczyło nam przejście przez Jaskinię Mroźną i zejście stromym zboczem do Doliny Kościeliskiej. Wycieczka na Gubałówkę, jazda na torze saneczkowym, oraz wyciągiem z Butorowego Wierchu – to kolejne miłe doznania. Ostatniego dnia wyjechaliśmy z Zakopanego do Krynicy. Tu wyjechaliśmy wyciągiem gondolowym na Jaworzynę, ale mgła uniemożliwiła nam oglądanie widoków. Wizytą w Pijalni Wód zakończyliśmy pobyt w Krynicy. Przyjemnie zmęczeni i pełni wrażeńźnym wieczorem wróciliśmy do Przemyśla. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana.


Wycieczkę sfinansował UKS Niedźwiadek w ramach Rządowego Programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych Dzieci i Młodzieży 2007r. "Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego