Sportowe Spotkania - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Sportowe Spotkania

Galerie > Galerie33

11 czerwca 2014 r. w Wyszatycach odbyło się jubileuszowe X Sportowe Spotkanie Integracyjne, w którym wzięły udział dzieci ze szkoły podstawowej z naszego Ośrodka pod opieką nauczycieli: pań Joanny Czekańskiej, Marty Bachurskiej – tłumacza języka migowego, Izy Społowicz     i Kasi Martusewicz i panów Artura Delendowskiego i Sergiusza Żywutskiego  oraz uczniowie szkoły podstawowej z Wyszatyc, nad którymi opiekę sprawowali pani Elzbieta Rzeźniczek i pan Krzysztof Bąk - gospodarze imprezy.
Uczestników Spotkania powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Wyszatycach pani Beata Oś- Oziembłowska  i jej znamienici goście: Poseł na Sejm RP pan Marek Rząsa, Dyrekcja naszego Ośrodka: pan Zbigniew Berestecki, pani Elżbieta Stadnik i pan Jan Bembenek, oraz były wieloletni dyrektor szkoły w Wyszatycach pan Józef Zubik, którzy w ciepłych słowach skierowanych do dzieci życzyli im udanej zabawy.
Największą niespodziankę sprawiły gimnazjalistki z Wyszatyc, które przygotowały prezentację na temat roli sportu w życiu niepełnosprawnych oraz dokonania sportowe uczniów naszego Ośrodka zrzeszonych w UKSN ”Niedźwiadek” i skierowały do swoich młodszych niesłyszących kolegów serdeczności w języku migowym, za co otrzymały od nas ogromne brawa a od naszego pana dyrektora leksykon języka migowego.
Przy pięknej słonecznej pogodzie dzieci wzięły udział w grach i zabawach z dawnych lat znanych ich dziadkom (klasy, bierki, serso, kapsle) i zjadły przepyszną grillowaną kiełbaskę i kaszankę. Największą atrakcją była jazda bryczką zaprzężoną w dwa kucyki o imionach Kropek i Matylda. Na zakończenie wszyscy otrzymali od organizatorów dyplomy, piłki i słodycze i pożegnali się mówiąc i migając: DO ZOBACZENIA ZA ROK!

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego