Świat pierników - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Przemyślu dla Niesłyszących i Niedosłyszących

Idź do spisu treści

Menu główne:

Świat pierników

Galerie > Galerie30

19 grudnia 2013 r. uczniowie klasy IV, V i VI SP uczestniczyli w warsztatach "Świat piernika wczoraj i dziś" w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Obejrzeli występ teatru kukiełkowego, który bardzo ciekawie przedstawił legendę "Toruńskie pierniki". Legenda przypomina, dlaczego właśnie toruńskie, a nie inne, pierniczki są najsmaczniejsze, jaki skrywają sekret i dlaczego ich sława trwa do dziś.
Nasi wychowankowie dowiedzieli się także, jak samodzielnie przygotować ciasto na pierniczki (każdy otrzymał przepis), czym i w jaki sposób można je udekorować. Dekorowanie ciasteczek to wspaniała zabawa, jak się okazało, nie tylko dla najmłodszych.  Wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności. Podczas warsztatów zapewniono wszystkie potrzebne materiały, a każdy uczestnik mógł zabrać swoje pierniczki do domu lub schrupać od razu.
Nie da się ukryć, ciasteczka piernikowe mają to coś… Jest w nich zamknięty smak i zapach Świąt Bożego Narodzenia. Ich korzenny zapach budzi radosne skojarzenia z choinką, prezentami - zwiastuje zbliżające się święta. Na zakończenie warsztatów uczniowie obejrzeli prace konkursowe "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa - Choinka 2013".

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego